Nachádzaš sa tu: Aktuálne informácie

Obchodná nedeľa

26 Október 2019, Sobota

27. októbra je Poľsko jediným obchodným odvetvím v tomto mesiaci. Veľkoplošné obchody i nákupné centrá budú otvorené.

Hraničný priechod Piwniczna-Mniszek s vyšším hmotnostným limitom

15 Október 2019, Utorok

Prípustná tonáž na ceste č. 68 Mniszek - Stará Ľubovňa sa na Slovensku natrvalo zvýšila na 12 ton, ako uvádza Správa Slovenskej správy Ciest SSC IVSC Košice Generálnemu riaditeľstvu pre národné cesty a diaľnice.

Vyšehradský pohár: štvrťfinále v Nowom Targu (foto)

13 Október 2019, Nedeľa

Slovenský vicemajster sa nestal magnetom, ktorý by prilákal hokejových fanúšikov na ľadovú plochu. Iba hrstka divákov nasledovala po prvom štvrťročnom stretnutí pre Vyšehradský pohár.

Výstava: Od Vyšehradu do Vyšehradu

10 Október 2019, Štvrtok

Primator mesta Nowy Targ - Grzegorz Watycha, riaditel Slovenského inštitútu vo Varšave - Adrián Kromka, starosta mesta Kieżmark - Ján Ferenčák, riaditeľka archívu poľskej akadémie vied vo Varšave - Hanna Krajewska vás srdečne pozýva na vernisáž výstavy „Od Visegradu k Vyšehradu“.

Rabkoland - čarovné miesto pre celú rodinu!

15 Júl 2019, Pondelok

Odborníci z celého sveta považujú náš zábavný park za najlepšie organizovaný a najsympatickejší park v Poľsku! Rabkoland sa nachádza v malopoľskom vojvodstve, v mestečku Rabka-Zdrój, blízko Noweho Targu a tiež veľmi blízko hranice so Slovenskom – iba necelých 30 km od prechodu Trstená-Chyžné a 40 km od prechodu Podspády -Jurgów.

Galéria Krupówki v Zakopanom

6 Apríl 2019, Sobota

V Zakopanom na Krupówkach v polovici decembra bolo otvorené dlho očakávané nákupné centrum. Prvé obchody v tejto trojpodlažnej budove boli vtedy otvorené a galéria od prvého dňa je obľúbenou destináciou medzi miestnymi obyvateľmi a turistami.

Poľsko to nielen nakupovanie!

23 Marec 2019, Sobota

K dispozícii sú tiež pekné lyžiarske stanice, ktoré na konci sezóny ponúkajú veľmi zaujímavé podujatia.

Tvrdá zima

25 Január 2019, Piatok

Juh Poľska, ako aj severná časť Slovenska, sa nachádza pod hrubou vrstvou snehu. Podmienky na cestách sú ťažké, problémom je aj nájdenie parkovacích miest. V Nowy Targ a Zakopanom sú na uliciach snehové hromady, je tiež ťažké chodiť po nespevnených chodníkoch. Dávajte si pozor!

Veselé Vianoce a šťastný Nový rok 2019!

23 December 2018, Nedeľa

Šťastia, zdravia, prosperity a veľa dobrých nákupov v Poľsku, Vám praje kolektív portálu nowytarg.sk!

11.november Národný sviatok nezávislosti - štátny sviatok

10 November 2018, Sobota

11. a 12. november (nedeľa a pondelok) je v Poľsku dňom pracovného pokoja je to 100. výročie znovuzískania nezávislosti Poľska. Všetky obchody, trhy a úrady sú zatvorené. Od utorku sa všetko bude prevádzkovať normálne.