Nachádzaš sa tu: Aktuálne informácie

Obchodné nedele v decembri

8 December 2019, Nedeľa

V najbližšiu tri nedeľu v decembri budú otvorené obchody v Poľsku

Zima a sneh

6 December 2019, Piatok

Záporné teploty umožňujú výrobu snehu a otvárajú sa prvé lyžiarske strediská v Poľsku

11 november Národný sviatok nezávislosti - štátny sviatok

8 November 2019, Piatok

V pondelok Poľsko oslavuje 101. výročie obnovenia nezávislosti. Obchody, spoločnosti a veľkoobchodníci v Poľsku budú v tento deň zatvorení.

Deň všetkých svätých

30 Október 2019, Streda

V piatok 1. novembra sa oslavuje Deň všetkých svätých. Obchody, spoločnosti a trhy v tento deň v Poľsku zostávajú zatvorené

Obchodná nedeľa

26 Október 2019, Sobota

27. októbra je Poľsko jediným obchodným odvetvím v tomto mesiaci. Veľkoplošné obchody i nákupné centrá budú otvorené.

Hraničný priechod Piwniczna-Mniszek s vyšším hmotnostným limitom

15 Október 2019, Utorok

Prípustná tonáž na ceste č. 68 Mniszek - Stará Ľubovňa sa na Slovensku natrvalo zvýšila na 12 ton, ako uvádza Správa Slovenskej správy Ciest SSC IVSC Košice Generálnemu riaditeľstvu pre národné cesty a diaľnice.

Vyšehradský pohár: štvrťfinále v Nowom Targu (foto)

13 Október 2019, Nedeľa

Slovenský vicemajster sa nestal magnetom, ktorý by prilákal hokejových fanúšikov na ľadovú plochu. Iba hrstka divákov nasledovala po prvom štvrťročnom stretnutí pre Vyšehradský pohár.

Výstava: Od Vyšehradu do Vyšehradu

10 Október 2019, Štvrtok

Primator mesta Nowy Targ - Grzegorz Watycha, riaditel Slovenského inštitútu vo Varšave - Adrián Kromka, starosta mesta Kieżmark - Ján Ferenčák, riaditeľka archívu poľskej akadémie vied vo Varšave - Hanna Krajewska vás srdečne pozýva na vernisáž výstavy „Od Visegradu k Vyšehradu“.

Rabkoland - čarovné miesto pre celú rodinu!

15 Júl 2019, Pondelok

Odborníci z celého sveta považujú náš zábavný park za najlepšie organizovaný a najsympatickejší park v Poľsku! Rabkoland sa nachádza v malopoľskom vojvodstve, v mestečku Rabka-Zdrój, blízko Noweho Targu a tiež veľmi blízko hranice so Slovenskom – iba necelých 30 km od prechodu Trstená-Chyžné a 40 km od prechodu Podspády -Jurgów.

Galéria Krupówki v Zakopanom

6 Apríl 2019, Sobota

V Zakopanom na Krupówkach v polovici decembra bolo otvorené dlho očakávané nákupné centrum. Prvé obchody v tejto trojpodlažnej budove boli vtedy otvorené a galéria od prvého dňa je obľúbenou destináciou medzi miestnymi obyvateľmi a turistami.